  • C320C471JCG5TA
C320C471JCG5TA
advertisement
Manufacturer No:
C320C471JCG5TA
HK JDW NO:
417-C320C471JCG5TA
Datasheet:
C320C471JCG5TA
Description:
GoldMax 300 Comm C0G HV 470pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.150W 5.08mmx3.81mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL, High Voltage Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 329
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C320C471JCG5TA
    Select All
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    GoldMax 300 Comm C0G HV
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.150W 5.08mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL, High Voltage
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    5.08mm
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    2020
  • Lead Style
    Straight
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Lead/Base Style
  • Height
    3.18mm
  • Height Seated (Max)
    0.290 7.36mm