  • C320C472J1R5HA
C320C472J1R5HA
advertisement
Manufacturer No:
C320C472J1R5HA
HK JDW NO:
417-C320C472J1R5HA
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
4.7nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C320C472J1R5HA
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Dipped
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4.7nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    3.18mm
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Height
    3.18mm
  • Length
    6.6mm
  • Width
    5.08mm