  • C320C474M5U5CA7301
C320C474M5U5CA7301
advertisement
Manufacturer No:
C320C474M5U5CA7301
HK JDW NO:
417-C320C474M5U5CA7301
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
470nF Ceramic Capacitor 20% Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C320C474M5U5CA7301
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Dipped
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • Capacitance
    470nF
  • Depth
    3.18mm
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    Z5U
  • Length
    5.08mm