  • C320C683K5R5TA
C320C683K5R5TA
advertisement
Manufacturer No:
C320C683K5R5TA
HK JDW NO:
417-C320C683K5R5TA
Datasheet:
C320C683K5R5TA
Description:
GoldMax 300 Comm X7R 0.068μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 2040
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C320C683K5R5TA
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    320
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    GoldMax 300 Comm X7R
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.068μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    3.18mm
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Length
    7mm
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Size Code
    2012
  • Voltage
    100V
  • Lead Style
    Straight
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Height
    3.18mm
  • Height Seated (Max)
    0.290 7.36mm