  • C3216CH1H223J060AA
C3216CH1H223J060AA
advertisement
Manufacturer No:
C3216CH1H223J060AA
HK JDW NO:
769-C3216CH1H223J060AA
Package:
1206 (3216 Metric)
Purchasing and Inquiry
C3216CH1H223J060AA Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as?the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is CH.A voltage of 50V is required to operate this capacitor.
C3216CH1H223J060AA Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with CH being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V
C3216CH1H223J060AA Applications
There are a lot of TDK Corporation C3216CH1H223J060AA applications of ceramic capacitors.
  • Mobile devices
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
  • Servers, PCs, tablets
Step5Bar-code shipping tag
C3216CH1H223J060AA
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Temperature Coefficient
    CH
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Height
    0.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.030 0.75mm