  • C3216X7R1A106K085AC
C3216X7R1A106K085AC
advertisement
Manufacturer No:
C3216X7R1A106K085AC
HK JDW NO:
769-C3216X7R1A106K085AC
Package:
1206 (3216 Metric)
Purchasing and Inquiry
C3216X7R1A106K085AC Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.With a voltage of 10V, it can operate.
C3216X7R1A106K085AC Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 10V
C3216X7R1A106K085AC Applications
There are a lot of TDK Corporation C3216X7R1A106K085AC applications of ceramic capacitors.
  • Power supply circuit
  • Servers, PCs, tablets
  • General electronic equipment
  • Mobile devices
Step5Bar-code shipping tag
C3216X7R1A106K085AC
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Low ESL
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    0.85mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm