  • C321C561J3G5TA
C321C561J3G5TA
advertisement
Manufacturer No:
C321C561J3G5TA
HK JDW NO:
417-C321C561J3G5TA
Description:
GoldMax 300 Comm C0G 560pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
C321C561J3G5TA
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    560pF
  • Lead Spacing
    0.250 6.35mm
  • Height Seated (Max)
    0.260 6.60mm