  • C3225X5R1C226M
C3225X5R1C226M
advertisement
Manufacturer No:
C3225X5R1C226M
HK JDW NO:
769-C3225X5R1C226M
Package:
Datasheet:
C3225X5R1C226M
Description:
Cap Ceramic 22uF 16V X5R 20% SMD 1210 85C Plastic T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
C3225X5R1C226M
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X5R
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    3.2mm