  • C322C101K5G5TA
C322C101K5G5TA
advertisement
Manufacturer No:
C322C101K5G5TA
HK JDW NO:
417-C322C101K5G5TA
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
100pF Ceramic Capacitor 10% Dipped
Quantity:
In Stock : 9874
Step5Bar-code shipping tag
C322C101K5G5TA
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    Dipped
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    3.18mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    3.18mm
  • Length
    6.6mm
  • Width
    5.08mm