  • C322C102M5R5TA7301
C322C102M5R5TA7301
advertisement
Manufacturer No:
C322C102M5R5TA7301
HK JDW NO:
417-C322C102M5R5TA7301
Description:
C(SIZE)C-GOLDMAX 1nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
C322C102M5R5TA7301
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Series
    C(SIZE)C-GOLDMAX
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1nF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2012
  • Height
    6.6mm
  • Width
    3.18mm