  • C322C124J5R5TA
C322C124J5R5TA
advertisement
Manufacturer No:
C322C124J5R5TA
HK JDW NO:
417-C322C124J5R5TA
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
120nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C322C124J5R5TA
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Package / Case
    Dipped
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    Radial
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    120nF
  • Depth
    3.18mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    5.08mm