  • C322C272KCR5TA
C322C272KCR5TA
advertisement
Manufacturer No:
C322C272KCR5TA
HK JDW NO:
417-C322C272KCR5TA
Package:
Dipped
Datasheet:
C322C272KCR5TA
Description:
2.7nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C322C272KCR5TA
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.7nF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    5.08mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    2020
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Height
    3.18mm
  • Length
    6.6mm
  • Width
    5.08mm