  • C323C102M2R5TA
C323C102M2R5TA
advertisement
Manufacturer No:
C323C102M2R5TA
HK JDW NO:
417-C323C102M2R5TA
Description:
1nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
C323C102M2R5TA
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    2012
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Height
    3.18mm
  • Length
    8.13mm
  • Width
    5.08mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C