  • C323C103K2R5TA
C323C103K2R5TA
advertisement
Manufacturer No:
C323C103K2R5TA
HK JDW NO:
417-C323C103K2R5TA
Package:
Dipped
Datasheet:
C323C103K2R5TA
Description:
10nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Dipped
Quantity:
In Stock : 186
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C323C103K2R5TA
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Dipped
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Published
    2008
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    3.18mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Height
    3.18mm
  • Length
    8.13mm
  • Width
    5.08mm