  • C323C122JDG5TA7301
C323C122JDG5TA7301
advertisement
Manufacturer No:
C323C122JDG5TA7301
HK JDW NO:
417-C323C122JDG5TA7301
Description:
1.2nF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
C323C122JDG5TA7301
  • Factory Lead Time
    40 Weeks
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Published
    2016
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    MATTE TIN OVER NICKEL
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.2nF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    2020
  • Height
    8.13mm