  • C323C153J1G5TA
C323C153J1G5TA
advertisement
Manufacturer No:
C323C153J1G5TA
HK JDW NO:
417-C323C153J1G5TA
Description:
GoldMax 300 Comm C0G 0.015μF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
C323C153J1G5TA
    Through Hole
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Bulk
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.015μF
  • Terminal Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    2012
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Width
    3.18mm
  • Length
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.300 7.62mm