  • C324C393F1G5TA7301
C324C393F1G5TA7301
advertisement
Manufacturer No:
C324C393F1G5TA7301
HK JDW NO:
417-C324C393F1G5TA7301
Description:
GoldMax 300 Comm C0G 0.039μF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
C324C393F1G5TA7301
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.039μF
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Height Seated (Max)
    0.230 5.84mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±1%