  • C325C111KAG5TA7301
C325C111KAG5TA7301
advertisement
Manufacturer No:
C325C111KAG5TA7301
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C325C111KAG5TA7301
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
GoldMax 300 Comm C0G 110pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
C325C111KAG5TA7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GoldMax 300 Comm C0G
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Low ESL
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    110pF
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.300 7.62mm