  • C326C103K1R5TA7301
C326C103K1R5TA7301
advertisement
Manufacturer No:
C326C103K1R5TA7301
HK JDW NO:
417-C326C103K1R5TA7301
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
10nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Dipped
Quantity:
In Stock : 159
Step5Bar-code shipping tag
C326C103K1R5TA7301
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Dipped
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 12 INCH
  • Depth
    3.18mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Height
    8.89mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    2.54mm