  • C327C472J1G5TA7301
C327C472J1G5TA7301
advertisement
Manufacturer No:
C327C472J1G5TA7301
HK JDW NO:
417-C327C472J1G5TA7301
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
4.7nF Ceramic Capacitor 5% Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C327C472J1G5TA7301
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Dipped
  • Published
    2008
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4.7nF
  • Depth
    3.18mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    5.08mm