  • C328C106M3R5TA
C328C106M3R5TA
advertisement
Manufacturer No:
C328C106M3R5TA
HK JDW NO:
417-C328C106M3R5TA
Description:
GoldMax 300 Comm X7R 10μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.200Lx0.160W 5.08mmx4.07mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
C328C106M3R5TA
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    GoldMax 300 Comm X7R
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.160W 5.08mmx4.07mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    10μF
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.300 7.62mm