  • C328C153F2G5TA7301
C328C153F2G5TA7301
advertisement
Manufacturer No:
C328C153F2G5TA7301
HK JDW NO:
417-C328C153F2G5TA7301
Description:
GoldMax 300 Comm C0G 0.015μF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
C328C153F2G5TA7301
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Low ESL
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    0.015μF
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.300 7.62mm