  • C330C104K1R5TA7301
C330C104K1R5TA7301
advertisement
Manufacturer No:
C330C104K1R5TA7301
HK JDW NO:
417-C330C104K1R5TA7301
Description:
GoldMax 300 Comm X7R 0.1μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 12086
Step5Bar-code shipping tag
C330C104K1R5TA7301
    Select All
  • Height
    3.81mm
  • Height Seated (Max)
    0.360 9.14mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GoldMax 300 Comm X7R
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    3.81mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Dissipation Factor
    2.5 %