  • C330C104M5U5HA
C330C104M5U5HA
advertisement
Manufacturer No:
C330C104M5U5HA
HK JDW NO:
417-C330C104M5U5HA
Description:
100nF Ceramic Capacitor 20% -56/+22% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
C330C104M5U5HA
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -56/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Size Code
    3015
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Height
    3.81mm
  • Length
    9.14mm
  • Width
    7.62mm