  • C330C120JCG5TATR
C330C120JCG5TATR
advertisement
Manufacturer No:
C330C120JCG5TATR
HK JDW NO:
417-C330C120JCG5TATR
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
12pF Ceramic Capacitor 5% Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C330C120JCG5TATR
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Dipped
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    12pF
  • Depth
    6.35mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    7.62mm