  • C330C221GDG5TA
C330C221GDG5TA
advertisement
Manufacturer No:
C330C221GDG5TA
HK JDW NO:
417-C330C221GDG5TA
Description:
GoldMax 300 Comm C0G HV 220pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.300Lx0.200W 7.62mmx5.08mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL, High Voltage Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
C330C221GDG5TA
  • Factory Lead Time
    52 Weeks
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bag
  • Series
    GoldMax 300 Comm C0G HV
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.300Lx0.200W 7.62mmx5.08mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL, High Voltage
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    3025
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.360 9.14mm
  • Length
    7.62mm
  • Width
    6.35mm