  • C330C224K1R5CA7303
C330C224K1R5CA7303
advertisement
Manufacturer No:
C330C224K1R5CA7303
HK JDW NO:
417-C330C224K1R5CA7303
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
220nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C330C224K1R5CA7303
  • Package / Case
    Dipped
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Discontinued
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    BULK; TR, 12 INCH
  • Depth
    3.81mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    No
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Height
    3.81mm
  • Length
    9.14mm
  • Width
    7.62mm