  • C330C224K5G5TA
C330C224K5G5TA
advertisement
Manufacturer No:
C330C224K5G5TA
HK JDW NO:
417-C330C224K5G5TA
Description:
GoldMax 300 Comm C0G 0.22μF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
C330C224K5G5TA
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    GoldMax 300 Comm C0G
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.22μF
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Lead Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.420 10.66mm