  • C330C362FAG5TA7301
C330C362FAG5TA7301
advertisement
Manufacturer No:
C330C362FAG5TA7301
HK JDW NO:
417-C330C362FAG5TA7301
Description:
GoldMax 300 Comm C0G 3600pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
C330C362FAG5TA7301
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GoldMax 300 Comm C0G
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Low ESL
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    3600pF
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    0.360 9.14mm