  • C330C474K1R5HA7303
C330C474K1R5HA7303
advertisement
Manufacturer No:
C330C474K1R5HA7303
HK JDW NO:
417-C330C474K1R5HA7303
Description:
470nF 100V Ceramic Capacitor 10%
Step5Bar-code shipping tag
C330C474K1R5HA7303
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    470nF
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Height
    3.81mm
  • Length
    9.14mm
  • Width
    7.62mm