  • C333C105J5R5TA
C333C105J5R5TA
advertisement
Manufacturer No:
C333C105J5R5TA
HK JDW NO:
417-C333C105J5R5TA
Datasheet:
C333C105J5R5TA
Description:
1μF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 168
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C333C105J5R5TA
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Height
    3.81mm
  • Length
    9.91mm
  • Width
    7.62mm