  • C333C562K1G5TA
C333C562K1G5TA
advertisement
Manufacturer No:
C333C562K1G5TA
HK JDW NO:
417-C333C562K1G5TA
Description:
5.6nF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
C333C562K1G5TA
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
    WIRE
  • Published
    2008
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    5.6nF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V