  • C333C682J1G5TA7301
C333C682J1G5TA7301
advertisement
Manufacturer No:
C333C682J1G5TA7301
HK JDW NO:
417-C333C682J1G5TA7301
Description:
C(SIZE)C-GOLDMAX 6.8nF 100V Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
C333C682J1G5TA7301
    Select All
  • Factory Lead Time
    39 Weeks
    WIRE
  • Series
    C(SIZE)C-GOLDMAX
  • Published
    2008
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8nF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    3015
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    3.81mm
  • Length
    9.91mm
  • Width
    7.62mm