  • C333C684K5R5TA7301
C333C684K5R5TA7301
advertisement
Manufacturer No:
C333C684K5R5TA7301
HK JDW NO:
417-C333C684K5R5TA7301
Description:
680nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
C333C684K5R5TA7301
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680nF
  • Packing Method
    TR, 12 INCH
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    3015
  • Height
    9.91mm
  • Length
    7.62mm
  • Width
    3.81mm