  • C340C225J5R5CA
C340C225J5R5CA
advertisement
Manufacturer No:
C340C225J5R5CA
HK JDW NO:
417-C340C225J5R5CA
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
2.2μF Ceramic Capacitor 5% Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C340C225J5R5CA
  • Package / Case
    Dipped
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Depth
    3.81mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    10.16mm