  • C340C393J5G5TA
C340C393J5G5TA
advertisement
Manufacturer No:
C340C393J5G5TA
HK JDW NO:
417-C340C393J5G5TA
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
39nF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C340C393J5G5TA
  • Package / Case
    Dipped
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    39nF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    3.81mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    4015
  • Height
    11.68mm
  • Length
    10.16mm