  • C340C473K5G5TA
C340C473K5G5TA
advertisement
Manufacturer No:
C340C473K5G5TA
HK JDW NO:
417-C340C473K5G5TA
Description:
47nF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
C340C473K5G5TA
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    47nF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V