  • C340C474K1R5TA9112
C340C474K1R5TA9112
advertisement
Manufacturer No:
C340C474K1R5TA9112
HK JDW NO:
417-C340C474K1R5TA9112
Description:
GoldMax 300 Comm X7R 0.47μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.290Lx0.160W 7.36mmx4.07mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
C340C474K1R5TA9112
    Select All
  • Factory Lead Time
    40 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bag
  • Series
    GoldMax 300 Comm X7R
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.290Lx0.160W 7.36mmx4.07mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.47μF
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.460 11.68mm