  • C350C474K1R5TA
C350C474K1R5TA
advertisement
Manufacturer No:
C350C474K1R5TA
HK JDW NO:
417-C350C474K1R5TA
Description:
470nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C350C474K1R5TA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mount
    Through Hole
    Bulk
  • Published
    2008
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Depth
    5.08mm
  • Lead Pitch
    10.16mm
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    5020
  • Height
    14.22mm
  • Length
    12.7mm