  • C350C912JCG5TA
C350C912JCG5TA
advertisement
Manufacturer No:
C350C912JCG5TA
HK JDW NO:
417-C350C912JCG5TA
Description:
9.1nF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C350C912JCG5TA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    9.1nF
  • Depth
    6.86mm
  • Lead Pitch
    10.16mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    5027
  • Height
    14.22mm
  • Length
    12.7mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C