  • C410C122J5G5TA
C410C122J5G5TA
advertisement
Manufacturer No:
C410C122J5G5TA
HK JDW NO:
417-C410C122J5G5TA
Package:
Datasheet:
Description:
0.0012μF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
C410C122J5G5TA
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Published
    2016
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    MATTE TIN OVER NICKEL
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.0012μF
  • Packing Method
    BULK
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • Diameter
    2.54mm
  • Length
    4.32mm