  • C410C150K5G5TA7200
C410C150K5G5TA7200
advertisement
Manufacturer No:
C410C150K5G5TA7200
HK JDW NO:
417-C410C150K5G5TA7200
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
15pF Ceramic Capacitor 10% -/+30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Axial
Step5Bar-code shipping tag
C410C150K5G5TA7200
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    Axial
  • Published
    2017
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    -/+30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    15pF
  • Packing Method
    TR
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Diameter
    2.54mm
  • Length
    4.32mm