  • C410C154M5U5TA
C410C154M5U5TA
advertisement
Manufacturer No:
C410C154M5U5TA
HK JDW NO:
417-C410C154M5U5TA
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
150nF Ceramic Capacitor 20% 2 Terminations Axial
Quantity:
In Stock : 31
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C410C154M5U5TA
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Z5U
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Length
    4.32mm