  • C410C180J5G5TA
C410C180J5G5TA
advertisement
Manufacturer No:
C410C180J5G5TA
HK JDW NO:
417-C410C180J5G5TA
Package:
Datasheet:
Description:
18pF Ceramic Capacitor 5% 30 ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
C410C180J5G5TA
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Published
    2017
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Terminal Finish
    MATTE TIN OVER NICKEL
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    18pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    BULK
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Diameter
    2.54mm
  • Length
    4.32mm