  • C410C221G1G5TA
C410C221G1G5TA
advertisement
Manufacturer No:
C410C221G1G5TA
HK JDW NO:
417-C410C221G1G5TA
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
220pF Ceramic Capacitor 2% 30 ppm/°C 2 Terminations Axial
Step5Bar-code shipping tag
C410C221G1G5TA
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Published
    2017
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    100V