  • C410C470J2G5TA
C410C470J2G5TA
advertisement
Manufacturer No:
C410C470J2G5TA
HK JDW NO:
417-C410C470J2G5TA
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
47pF Ceramic Capacitor 5% 30 ppm/°C 2 Terminations Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C410C470J2G5TA
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    Dipped
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Tolerance
    5%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Terminal Finish
    MATTE TIN OVER NICKEL
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Length
    4.32mm