  • C410C470K5G5HATR
C410C470K5G5HATR
advertisement
Manufacturer No:
C410C470K5G5HATR
HK JDW NO:
417-C410C470K5G5HATR
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
47pF Ceramic Capacitor 10% Dipped
Quantity:
In Stock : 4835
Step5Bar-code shipping tag
C410C470K5G5HATR
  • Package / Case
    Dipped
  • Published
    2008
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Length
    4.32mm