  • C410C470K5G5TA
C410C470K5G5TA
advertisement
Manufacturer No:
C410C470K5G5TA
HK JDW NO:
417-C410C470K5G5TA
Description:
47pF Ceramic Capacitor 10% 30 ppm/°C 2 Terminations Axial
Step5Bar-code shipping tag
C410C470K5G5TA
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Published
    2008
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Terminal Finish
    MATTE TIN OVER NICKEL
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    BULK
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Diameter
    2.54mm
  • Length
    4.32mm