  • C410C473M5U5HA
C410C473M5U5HA
advertisement
Manufacturer No:
C410C473M5U5HA
HK JDW NO:
417-C410C473M5U5HA
Description:
47nF 50V Ceramic Capacitor 20% -56/+22% ppm/°C 2 Terminations Axial
Step5Bar-code shipping tag
C410C473M5U5HA
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    -56/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    47nF
  • Dielectric
    Z5U
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Length
    4.32mm