  • C410C680K1G5TA
C410C680K1G5TA
advertisement
Manufacturer No:
C410C680K1G5TA
HK JDW NO:
417-C410C680K1G5TA
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
68pF Ceramic Capacitor 10% 30 ppm/°C 2 Terminations Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C410C680K1G5TA
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    Dipped
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
    2008
  • Tolerance
    10%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Terminal Finish
    MATTE TIN OVER NICKEL
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    68pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    BULK
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Diameter
    2.54mm
  • Length
    4.32mm